logo szachy

SPOTKANIA SZACHOWE
CZWARTEK - godzina 1430
W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

LINKI SZACHOWE

http://szachydzieciom.pl/

https://lichess.org/learn#/

https://lichess.org/training

https://www.chess.com/pl

 

REGULAMIN VI  TURNIEJU SZACHOWEGO
O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY  PODSTAWOWEJ nr 3 w NOWOGARDZIE

 

SZACHY W SZKOLE - KOŁO SZACHOWE

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nauka gry w szachy trafiła do podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej i obowiązuje od  1 września 2017 r. Głównym celem tej decyzji ma być zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów.

W naszej szkole już od roku szkolnego 2016/2017 odbywają się zajęcia koła szachowego. Zakupione zostały nowe szachownice, figury, zegary szachowe i tablica demonstracyjna. Opiekun szkolnego koła szachowego ukończył kurs e-learningowy przygotowujący do tego specyficznego zadania.

Wszystkich chętnych zapraszamy do niezwykłej przygody z królewską grą.

Bez względu na wiek dziecka szachy mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji. Gra w szachy kształci ważne cechy osobowości, uczy determinacji, motywacji i sportowego zachowania.

Szachy wzbudzają poczucie obiektywizmu, uczą tolerancji, wyrozumiałości, ambicji, radzenia sobie z porażkami, działania i podejmowania decyzji w sytuacjach stresowych, co pomaga w osiągnięciu sukcesu. Uczą także odporności psychicznej i opanowania. Przysłowiowy spokój szachisty to panowanie nad własnymi emocjami.  Szachiści szybciej się uczą, zdobywając lepsze oceny, nie tylko w naukach ścisłych.

Miejmy nadzieję, że dzieci przeniosą modę na szachy do swoich domów i staną się one dobrą alternatywą na wykorzystanie czasu wolnego.

 

 

FINAŁ TURNIEJU 2018

finał turnieju z napisem     Podczas obchodów Święta Szkoły miało miejsce zakończenie II Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie. Rozgrywki były przeprowadzone w systemie „każdy z każdym”. W tym roku najlepszym szachistą w szkole okazał się Filip Józefowicz z klasy II. Drugie miejsce zajął Kacper Danicki z klasy V, a trzecie zdobył Tomasz Grygowski z kl. IV. Dzięki życzliwości p. Jana Tandeckiego (Przewodniczący Miejsko – Gminnego Zrzeszenia LZS w Nowogardzie), który jest fundatorem pozostałych nagród, każdy uczestnik turnieju został doceniony.

 

LINKI SZACHOWE:

http://szachydzieciom.pl/

https://lichess.org/learn#/

https://www.chess.com/pl

code0008

 2017 03 14 szachy