2017 06 06 kangurDnia 16 marca 2017 roku odbył się w Polsce po raz dwudziesty szósty Międzynarodowy Konkurs: „Kangur Matematyczny”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 jak co roku wzięli w nim udział odnosząc duży sukces. Aż ośmioro uczniów otrzymało wyróżnienie (w zeszłym roku 4). W kategorii „Żaczek” – Antoś Sienkowski z klasy 2b oraz Martyna Polakowska również z klasy 2b. W kategorii „Maluch” - Tymek Krępa z klasy 3a, Marcel Siekiera z klasy 3b i Bartek Modrzejewski z klasy 3a. W kategorii „Beniamin – Jakub Gorczyca z klasy 5b, Karolina Sawicka z klasy 6a oraz Szymon Heiser z klasy 6b.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, a wyróżnionym należą się wielkie brawa, ponieważ w tym konkursie sukcesy odnoszą uczniowie posiadający ponadprzeciętną zdolność logicznego myślenia oraz ogromną wiedzę matematyczną.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy