JP2 2018Tegoroczny Dzień Papieski miał w całej Polsce szczególny wymiar, gdyż dokładnie czterdzieści lat temu arcybiskup Krakowa kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową. Ponadto, 30 maja br. do Sanktuarium św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie zostały wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II.

Obchody XVIII Dnia Papieskiego w naszej szkole zakończyły się 26 października 2018 r. podczas uroczystego apelu. Prosta, czytelna dekoracja nawiązywała do setnej rocznicy odzyskania niepodległości z podkreśleniem najważniejszych lat z życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II.
Wysłuchaliśmy biografii świętego papieża, którą przedstawiła Aleksandra Borkowska – laureatka konkursów wiedzy o Janie Pawle II. Natomiast Jakub Paradziński, znany z występów w konkursach recytatorskich, wygłosił wiersz pt. „To przyjaciel”. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni, korzystając z wydrukowanych na tę okazję śpiewników. Sześćdziesięcioosobowy chór utworzony został z uczniów, głównie z klas piątych i siódmych. Podczas śpiewu wyświetlane były zdjęcia przedstawiające Jana Pawła II z różnych lat. Wielu uczestnikom udzieliło się wzruszenie.   ZDJĘCIA >>>

Apel był dobrą okazją do wręczenia dyplomów i nagród za udział w konkursie plastycznym o św. Janie Pawle II. Temat konkursu, „Jan Paweł II – Promieniowanie Ojcostwa”, był związany z hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego. Wykonane przez dzieci plakaty były eksponowane na wystawie od 15 października. Wręczono też pamiątkowe podziękowania dla wolontariuszy, które dostarczyła Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Krótką historię powstania fundacji przedstawiła p. Martyna Kawa. Wyróżnione wolontariuszki to Alicja Kaczmarek i Julia Marcinkowska. Przez kilkanaście dni trwała kwesta na rzecz fundacji, która powstała z inicjatywy samego Ojca Świętego i wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin. Wolontariusze organizowali się i kwestowali pod opieką p. Aliny Sierzchały. Wszystkim, którzy przekazali nawet symboliczny datek, DZIĘKUJEMY w imieniu stypendystów! Zebrana kwota 540 zł została wpłacona na konto fundacji. W ten sposób już trzeci rok przyczyniamy się do budowania „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, jakim jest polska młodzież.

Dziękując za przygotowanie uroczystości, dyrektor szkoły p. Piotr Kazuba podkreślił, że pamięta dzień wyboru polskiego papieża, choć miał wtedy tylko 8 lat i że powinniśmy być dumni z naszego Rodaka.

Nad obchodami Dnia Papieskiego w naszej szkole czuwali katecheci.