2018 11 05 lauraW czerwcu 2018 roku Liga Ochrony Przyrody – okręg w Szczecinie wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zorganizowała w ramach kampanii edukacyjno- informacyjnej „ Z lasem na Ty” konkurs dla szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa zachodniopomorskiego pt. „ Domki dla owadów”.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi na potrzebę zapewnienia domków owadom, na problem bioróżnorodności, propagowanie postaw proekologicznych oraz nabycie umiejętności wyrażania własnych spostrzeżeń.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy przestrzennej z różnego materiału trwałego, zgodnie z wymogami dotyczącymi hotelików dla owadów dostępnych w internecie.


Konkurs okazał się trudny i nie wszyscy sobie z nim poradzili. Jedyną osobą, która przygotowała domek dla owadów prawidłowo, według podanych wytycznych była uczennica klasy 6b Laura Symonowicz- dlatego jej praca została wysłana.
Domek Laury nie tylko spełnił wszystkie wymogi, ale przede wszystkim zauroczył członków komisji swoim wyglądem i funkcjonalnością.
Laura zajęła I miejsce w województwie i na uroczyste podsumowanie konkursu wybiera się 6 listopada – gratulujemy !