100 BOHATERÓW NA 100 LAT NIEPODLEGLOŚCI
100 BOHATERÓW NA 100 LAT NIEPODLEGLOŚCI
więcej zdjeć

Aurelia Kubacka wyróżniona w Ogólnopolskim konkursie
,,100 BOHATERÓW NA 100 LAT NIEPODLEGLOŚCI”

Aurelia Kubacka - uczennica klasy 7a otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie historyczno-plastycznym ,,100 bohaterów na 100 lat niepodległości”.
Dnia 25 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie odbyła się Wielka Gala podsumowująca konkurs. W trakcie uroczystości wyłoniono zwycięzców. Wśród 126 szkół uczestniczących w konkursie, nagrodzono 21 prac.


Uczennica naszej szkoły - Aurelia Kubacka zaprojektowała i wykonała pracę – banknot przedstawiający postać lokalnego bohatera walk o wolność i niepodległość Polski. Praca zawierała również informację umieszczoną na rewersie banknotu, o przedstawionym bohaterze – Hieronimie Dekutowskim – żołnierzu Armii Krajowej. Patronat honorowy nad konkursem objął Mazowiecki Kurator Oświaty. Aurelii gratulujemy wielkiego sukcesu!