Wizyta Kierownika Schroniska dla Bezdomnych Psów4 grudnia gościliśmy w naszej szkole panią Martę Tysiąc – Stępień, kierownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. Pani Marta przeprowadziła ciekawe zajęcia dla uczniów klas trzecich i uczęszczających na świetlicę szkolną. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądała historia udomowienia psa, jak wygląda i na czym polega działalność w schroniska oraz jak zachowywać się w kontaktach ze zwierzętami – tymi, które znamy jak i obcymi. Pamiętajmy, że pomoc potrzebującym zwierzętom możemy nieść przez cały rok. W Schronisku potrzebne są karmy suche lepszej jakości, koce, pościele, ręczniki, obroże i smycze, zabawki, legowiska i akcesoria do pielęgnacji zwierząt: szczotki i grzebienie, maszynki do strzyżenia psów, cążki do obcinania pazurków i szampony.