Pola Bosiacka wyróżnionaPola Bosiacka wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie „ 100 lat Niepodległej”

Organizatorem tego konkursu pod hasłem „ Ojczysta przyroda jest wokół nas- symbole męstwa i odwagi” była Liga Ochrony Przyrody- Okręg w Szczecinie, a honorowy patronat objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Na konkurs z naszej szkoły wysłane zostały 3 prace, a z całego województwa wpłynęło ich aż 360 ! Tematem pracy była ojczysta przyroda, jako symbole męstwa i odwagi, a najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem ojczystej przyrody, poprzez właśnie znajomość najistotniejszych symboli. Pod uwagę należało wziąć orła białego, który znajduje się na godle polskim, żubra, bociana białego oraz drzewa, takie jak dąb czy wierzba.

Pola metodą kolarzu, wykorzystując różne materiały ( wełniane kuleczki, patyczki do lodów, bibuła, papier dekoracyjny ) pokazała symbole, które są przewodnimi znakami polskiego państwa: maki polne, bocian biały oraz słynny „ Dąb Bartek”.

Pola zachwyciła jury swoją kreatywnością oraz walorami artystycznymi i otrzymała wyróżnienie. Nagrodę i dyplom odebrała 5 grudnia 2018 r. na uroczystym podsumowaniu konkursu w auli Technikum Technologii Cyfrowych w Szczecinie. Gratulujemy !!!