2019 04 02 smakiW tym roku odbyła się już VI edycja konkursu „ Poszukiwacze smaków”, którego organizatorem jest Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Z naszej szkoły przystąpiło do niego sześcioro uczniów, a ich zadaniem było przygotowanie potrawy, której przepis i metody wytwarzania znane są w rodzinie od co najmniej dwóch pokoleń, jest ona wytwarzana przez członków rodziny w sposób ciągły lub okresowy, jest związana z tradycją, kulturą, czy pochodzeniem rodziny uczestnika oraz nie jest wpisana już na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dnia 29.03.2019 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Chociaż nikt z naszych uczniów w tym roku nie stanął na podium to w uroczystościach uczestniczyły trzy uczennice z klasy 4b- Blanka Borzeszkowska ( przygotowała sos „pitu-pitu”), Santia Kozłowska ( przygotowała spaghetti naleśnikowe ) i Zuzia Kędzia ( przygotowała ciasto „Rozpustna chatka” ). Dziewczyny musiały ponowne przygotować swoje potrawy i zabrać ze sobą w celu degustacji przez innych uczestników konkursu.

Dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, miały okazję udzielić wywiadu w radiu RMF FM, a następnie po pysznym obiedzie zwiedziły Książnicę Pomorską.