2019 05 10 mistrz czytania

10 maja 2019 r. uczniowie klas drugich przystąpili do wyboru mistrza  pięknego czytania. Umiejętność płynnego i pięknego czytania otwiera przed czytelnikiem bramy do krainy wiedzy. Mały czytelnik sam już zaspakaja swoja ciekawość zatapiając się w swojej ulubionej lekturze .Piękne czytanie wzbogaca język , ćwiczy pamięć, pobudza wyobraźnię. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać pięknym czytaniem, właściwą interpretacją tekstu, wrażliwością na piękno języka literackiego. Konkursowe zmagania oceniała komisja, która brała pod uwagę zarówno poprawność warsztatową jak i stronę emocjonalną czytanego tekstu. W tym roku mistrzami pięknego czytania zostali: 

  • klasa II-a Mateusz Kazuba
  • klasa II-b Marcelina Kamińska
  • klasa II-c Oliwia Golema

Zwycięzcy otrzymali w nagrodę książkę .Piękne książki , które czytacie w dzieciństwie wyrabiają w Was  nawyk jeszcze większego zatapiania się w lekturze, która zostaje na całe życie. Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie bardzo dziękuję i gratuluję.