2019 05 23 geol

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Geologiczno- Środowiskowym „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, którego organizatorem jest Państwowy Instytut Geologiczno- Badawczy w Warszawie. W tym roku odbyła się XX- jubileuszowa edycja tego konkursu, która dotyczyła żywiołów rządzących naszą planetą i ich wpływu na nasze życie.

Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie pracy plastycznej, obrazującej ciekawą techniką obdarzony ogromną siłą żywioł, który najmocniej odcisnął swoje piętno w wyglądzie naszej planety lub spowodował największe jej spustoszenie.

Z nasze szkoły do Oddziału Pomorskiego PIG-PIB w Szczecinie wysłanych zostało 16 prac, a w sumie wpłynęło ich z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego 293.

Komisja wyłoniła 20 laureatów. Wśród nich znalazły się dwie nasze uczennice, których prace zostały wyróżnione.

Julia Kamińska z klasy 5b przedstawiła niszczącą lawę, a Maria Klimczak z klasy 6a trzęsienie Ziemi.

Dziewczyny 17 maja 2019 r. były na podsumowaniu konkursu w Szczecinie, odebrały dyplomy i cenne nagrody !!!

Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie za rok !