LekturiadaUczeń SP nr 3 Nowogard - Oskar Duraj w Wielkim Finale konkursu „Lekturiada”

22 maja w Sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, odbył się Wielki Finał konkursu „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”. Organizatorami przedsięwzięcia byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej pan Lucjan Bąbolewski. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło Polskie Radio Szczecin. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, a jego celem było poszukiwanie w lekturach tego, co jeszcze nieodkryte, urody słowa i piękna języka.

Szkołę Podstawową nr 3 w Nowogardzie reprezentował Oskar Duraj – uczeń klasy Va, który czytał fragment powieści Marka Twaina „Przygody Tomka Sawyera”. Oskar miał okazję popisać się umiejętnościami lektorskimi trenowanymi już od dość dawna. Zachwycił, nie tylko komisję, piękną barwą głosu, wzorową dykcją i świetną interpretacją tekstu. Ostatecznie znalazł się w gronie laureatów konkursu oraz otrzymał nagrodę specjalną przyznaną przez Prezesa Polskiego Radia Szczecin - weźmie udział w nagraniu jednej z audycji Polskiego Radia.