2019 06 03 swieto 01 2019 06 03 swieto 02

Święto Szkoły jest szczególnym wydarzeniem w życiu całej społeczności szkolnej. W piątek 31 maja 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 3 obchodziła swoje święto . Rozpoczęło się ono uroczystym apelem z udziałem Burmistrza Nowogardu p.Roberta Czapli i znakomitych sportowców:

  • p. Ewa Durska - polska lekkoatletka specjalizująca się w pchnięciu kulą; trzykrotna mistrzyni paraolimpijska z Sydney (2000), Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016), a także dwukrotna mistrzyni świata z Birmingham (1998) i Christchurch (2011)
  • p. Rajmund Zieliński - polski kolarz , triumfator Tour de Pologne (1964), olimpijczyk z Tokio 1964 i Meksyku 1968, czwarty średniodystansowiec torowych MŚ w Brnie (1969)
  • p. Krzysztof Pierwieniecki - polski bokser, trener, olimpijczyk z Monachium 1972
  • p. Mateusz Zaremba - polski piłkarz ręczny, rozgrywający, zawodnik PGE Vive Kielce / Pogoni Szczecin. Reprezentant Polski w Piłce Ręcznej, absolwent SP nr 3 Nowogard
    RELACJA FOTOGRAFICZNA >>>          KAMERA 2 >>>

 

Podczas apelu Burmistrz Nowogardu przekazał szkole specjalistyczny przenośny powiększalnik dla uczniów słabo widzących a olimpijczyk Rajmund Zieliński koszulkę z Wyścigu Pokoju. Po uroczystym otwarciu wszyscy udali się na boisko sportowe ORLIK, gdzie odbyły się zawody sportowe wszystkich klas. Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy uczestnicy zawodów przemieścili się pod budynek szkolny, gdzie na boisku i na placu zabaw odbyła się wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki dyskotekowej, którą zapewnił nam p. Artur Konior. Dla wszystkich uczniów i uczestników czekały przepyszne kiełbaski na grillach oraz gorąca grochówka, którą zorganizowała Rada Rodziców SP nr 3. Atrakcją zabawy były także: zamki do skakania, malowanie twarzy i wspólna dyskoteka.


W czasie święta szkoły zorganizowana została akcja wolontariatu szkolnego - „Pomoc dla Sary” ,wszystkie zebrane środki pomogą naszej byłej uczennicy w jej leczeniu .Odbyło się również kilka niespodzianek dla uczniów naszej szkoły m.in

  • pokazu sportowego uczniów sekcji brazylijskiego Jiu-jitsu ( BJJ Panther Nowogard)
  • turnieju szachowego koła szachowego SP nr 3 Nowogard

Najlepszym szachistą w szkole okazał się Filip Józefowicz z klasy III. Zdobywając Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie Filip powtórzył sukces sprzed roku.
Wspólna zabawa to doskonały czas integracji całej społeczności szkolnej, uśmiech i zadowolenie na twarzach naszych uczniów świadczyły o tym, że bawili się oni doskonale. Mamy nadzieję, że za rok też dopisze nam dobry humor i piękna pogoda. W imieniu nauczycieli i uczniów serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy chętnie włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości. Dziękujemy serdecznie, Radzie Rodziców która zafundowała nam atrakcje w postaci kilku zjeżdżalni i grochówki w tym sportowo – świątecznym dniu . Serdecznie dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego święta ! Podziękowania dla :

- Pani Bogumile Alhamali – Andziulewicz
- Pani Joannie Świderskiej
- Pani Jolancie Banachomskiej
- Pana Artura Koniora
- firmie Lodos
- Restauracji „Kamena”
- Hurtowni artykułów spożywczych i przemysłowych Czesław Sowa
- Piekarni Ciastkarni Waldemar Pędziszczak

Dziękujemy również uczniom klas siódmych i ósmych za pomocną dłoń oraz wszystkim anonimowym darczyńcom za zaangażowanie i otwarte serca!