2019 06 04 sympozjum

29 maja 2019r. uczennice klas siódmych Aleksandra Borkowska, Aurelia Kubacka, Maja Tomczyk i Nikola Szcześniak WZIĘŁY UDZIAŁ W vi Sympozjum Przyrodniczym „ W zgodzie z naturą” organizowanym w Zespole Szkół w Resku.

Sympozjum rozpoczęło się wykładem pani dietetyk Pauliny Pietrzak na temat zasad prawidłowego odżywiania, potem uczennice wzięły udział w quizie „ Czy wiesz, co jesz” musiały rozpoznać smaki i zapach przypraw i produktów oraz udzielić odpowiedzi na szereg pytań dotyczących witamin, kwasów omega 3, białek, tłuszczów i węglowodanów. Kolejnym elementem były warsztaty kuchni molekularnej czyli jak zrobić lody z „suchego lodu” czyli zamrożonego CO2 lub kawior buraczany, marchwiowy i z zielonej herbaty przy użyciu chlorku wapnia. Następne warsztaty to pieczenie dietetycznych ciasteczek i samodzielne wykonanie smoothie bowl.

Uwieńczeniem Sympozjum było wręczenie medali, dyplomów i statuetki.