Zabawa paintballowa w Redostowie - klasa 8 bWe wtorek- 4 czerwca uczniowie z klasy 8 b uczestniczyli w niesamowitej zabawie paintballowej, której organizatorem był pan Tomasz Bobrowski w Redostowie.

Przed wyjściem na pole bitwy wszyscy zostali wyposażeni w odpowiedni osprzęt typu marker ( karabinek ), kulki, gazy do markerów, maski ochronne, kombinezony ochronne, ochraniacze i rękawiczki. Następnie po odpowiednim przeszkoleniu, dotyczącym głównie zasad bezpieczeństwa oraz po podzieleniu na grupy uczniowie wyruszyli „ na wojnę”.

Zabawa zaskoczyła wszystkich bardzo pozytywnie. Paintball okazał się sportem, który ma bardzo wiele zalet, ponieważ to nie tylko bieganie z pistoletem i strzelanie w co popadnie. W tej grze liczy się szybkość, sprawność, taktyka i umiejętność planowania, a także przewidywanie ruchów wroga. W czasie walki trzeba wyostrzyć wszystkie zmysły i działać na podwyższonych „ obrotach”. Ponad to uczy współpracy w grupie, słuchania innych oraz jak zostać dobrym liderem.

Wspólna zabawa paintballowa połączona z pieczeniem kiełbasek na ognisku pozwoliła na oderwanie się od codziennych obowiązków szkolnych i domowych a także była świetnym wprowadzeniem do nadchodzących wakacji.