Wycieczka do zoo w UeckermundeWe wtorek 11.06.2019r uczniowie klasy 1c, 2a oraz 2c wyruszyły na wycieczkę do zoo w Ueckermünde. ZOO w Ueckermuende jest nieduże, ale sporo tu bardzo ciekawych reprezentantów świata zwierząt, które z ogromną przyjemnością oglądaliśmy, a największą przyjemnością był bezpośredni kontakt ze zwierzętami, które mogliśmy pogłaskać, a nawet karmić pokarmem zakupionym w automatach.

Po przekroczeniu bramy przywitały nas wydry, mandryle, wielbłądy, żółwie, czaple, wilki, oraz lemury, które sprawiły dzieciom największą radość. Nie mogło zabraknąć oczywiście króla zwierząt, lwa ze swoją towarzyszką, którzy oddaleni są wysokim ogrodzeniem od oglądających. Następnie udaliśmy się na park linowy, gdzie na pomostach pomiędzy małpkami mogliśmy pokonywać przeszkody. Znaleźliśmy też czas na świetną zabawę na placu zabaw.

Pobyt w ZOO był dla nas wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.