Lubię wracać tam gdzie byłem...18 czerwca 2019 r. w naszej szkole panował uroczysty i magiczny nastrój. W tym bowiem dniu odbył się apel żegnający uczniów klas ósmych. Rozpoczął się on przepięknym Polonezem. Następnie nastąpiła część oficjalna, podczas której dyrektor Piotr Kazuba wręczył dyplomy dla najlepszego absolwenta SP nr 3 Nowogard - Szymona Heisera oraz najlepszego sportowca SP nr 3 Nowogard - Mateusza Dęgi. Rodzice uczniów wyróżniających się otrzymali listy gratulacyjne, a rodzice, którzy z wielkim oddaniem uczestniczyli w życiu szkoły, otrzymali od dyrektora serdeczne podziękowania. Zasłużeni ósmoklasiści złożyli wpisy do Księgi Pamiątkowej.

W części artystycznej uczniowie w zabawny sposób wcielili się w rolę nauczycieli, śpiewali piosenki i tańczyli. Wzruszającym akcentem apelu był moment podziękowań składanych nauczycielom za trud i pracę wychowawczo-dydaktyczną oraz rodzicom za trud wychowania. Wzruszenie i łzy pojawiły się, gdy przy „ Piosence absolwenta” nastąpiło „ rozwiązanie” klas. Akcentem wyjątkowym były ostatnie chwile i wspólnie zatańczony na pożegnanie Walc.

Po apelu pięknie wyglądający absolwenci 8 klas udali się na stołówkę szkolną, aby rozpocząć „ Bal ósmoklasisty”. Trwał on do późnych godzin wieczornych i był wyjątkowy.