OSE HERO  Zespół Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej szuka nauczycieli – bohaterów nowych technologii w szkole. Zgłoś swojego OSE Hero!

Wykorzystanie komputerów czy tabletów już od pewnego czasu nie ogranicza się jedynie do lekcji informatyki. Przy ich użyciu można poprowadzić interesujące zajęcia m.in. z biologii, matematyki czy historii. Dlatego Państwowy Instytut Badawczy NASK, który kieruje programem podłączenia szkół do szerokopasmowego internetu OSE, czeka na propozycje kandydatur supernauczycieli w ramach akcji OSE Hero, która ma wspierać oraz promować aktywnych nauczycieli oraz nauczanie z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Kandydatów mogą zgłaszać uczniowie, ale nie tylko.

„Tworzymy Ligę Bohaterów OSE, której skład zaproponują uczniowie, rodzice, dyrektorzy i nauczyciele. To oni wybiorą spośród swoich pedagogów – nauczycieli ze szkół podłączonych do szybkiego internetu OSE – tych, którzy potrafią mądrze korzystać z nowoczesnych technologii, a przede wszystkim, których lekcje są tak pasjonujące, że uczniowie nie mogą się ich doczekać” – wyjaśnia dyrektor ds. Ekosystemu OSE Tomasz Łukawski z NASK.

Kandydatury można zgłaszać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z imieniem i nazwiskiem nauczyciela oraz uzasadnieniem wyboru. W zgłoszeniu powinna też znaleźć się nazwa, numer i adres szkoły, w której uczy doceniony przez uczniów nauczyciel.

Wybrani bohaterowie OSE zostaną zaprezentowani na specjalnej stronie www.osehero.pl. Na stronie organizator akcji zamierza promować osoby doskonale łączące edukację z zastosowaniem dostępnych narzędzi cyfrowych i inspirować innych nauczycieli do nowego, mądrego spojrzenia na znaczenie wykorzystania nowoczesnych technologii w nauczaniu.

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), której operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK, jest rządowym programem, który ma do 2021 r. dostarczyć do szkół najwyższej jakości bezpłatne usługi dostępu do szerokopasmowego internetu. Towarzyszące OSE usługi zapewniają uczniom bezpieczeństwo korzystania z internetu oraz dostęp do stale rozbudowywanego zbioru treści i narzędzi edukacyjnych.