2019 09 25 sp3 nagroda 2019 09 25 sp3 nagroda2O wykorzystaniu technologii cyfrowych w procesie edukacji i korzyściach z przystąpienia do programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), który zapewni szkołom szybki internet, rozmawiali uczestnicy konferencji OSEregio 24 września br. w Policach.

Podczas konferencji uroczyście ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. Nagrodą w konkursie są mobilne pracownie multimedialne (m.in. 16 laptopów z punktem dostępowym do internetu) dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Wśród 15 nagrodzonych szkół z województwa zachodniopomorskiego znalazła się także Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowogardzie im. Polskich Olimpijczyków. Decyzję o przyznaniu nagrody odebrał Dyrektor SP nr 3 – Piotr Kazuba z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Macieja Kopcia. Działaniami związanymi z przebiegiem konkursu na terenie szkoły koordynował nauczyciel informatyki      TVP3>>>

 

 

Komisja Konkursowa poinformowała, że do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła” (praca konkursowa - Liwia Kowalczyk, klasa 8a ).Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Nagrody przyznane w konkursie #OSEWyzwanie będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/2020. Zanim to nastąpi, szkoła wypełni swoje zobowiązania poprzez realizację zamierzeń związanych z Tygodniem Kodowania oraz wdrożenie programu mLegitymacja szkolna. Szesnaście laptopów w przenośnej szafie z pewnością przyczyni się do podnoszenia poziomu kompetencji cyfrowych uczniów i umożliwi wspomaganie procesu kształcenia w szkole.