KREDKI DLA AFRYKINasza szkoła przystąpiła do akcji Fundacji Asante „Kredki dla Afryki”. Ma ona na celu umożliwienie dzieciom mieszkającym w Afryce pójście do szkoły i edukację - jedyną drogę do poprawy ich losu. Tylko wykształcenie może wyrwać afrykańskie dzieci z kręgu biedy i bezradności. Szkoła to najlepsza inwestycja w przyszłość tych dzieci.
W ramach programu „Kredki dla Afryki” zajmiemy się zebraniem przyborów szkolnych - kredek, farb, długopisów, ołówków, zeszytów, nożyczek, klei, linijek, ekierek, liczydeł, kredy, gumek, temperówek (przybory mogą być używane pod warunkiem, że są w dobrym stanie). Pomoce szkolne są podstawą w prawidłowym procesie dydaktycznym. Szkoły, które będziemy wspierać są w ubogich rejonach Afryki, gdzie każdy ołówek, zeszyt są bezcenne.
Zachęcamy rodziców oraz uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję. Zbiórkę przyborów szkolnych rozpoczniemy 30 września. Można je dostarczać do wychowawców lub do sali nr 16. Tą edukacyjno-charytatywną akcję zakończymy 14 października. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie: www.foundationasante.org