2016 10 12logofdnt  Szkolne koło wolontariatu włączyło się w obchody XIX Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiegał po hasłem: "Wstańcie, chodźmy!" Wolontariusze kwestowali na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która powstała z inicjatywy samego Ojca Świętego i wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin. Wszystkim, którzy chcieli i mogli pomóc DZIĘKUJEMY w imieniu stypendystów! Zebrana kwota 527 zł została wpłacona 30.10.2019 r. na konto fundacji. W ten sposób już czwarty rok nasza szkoła przyczynia się do budowania "żywego pomnika" św. Jana Pawła II, jakim jest polska młodzież. Pamiątkowe podziękowania dla wolontariuszy z klasy ósmej (Ewa, Sybilla i Karol), które dostarczyła Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, zostaną wręczone podczas najbliższego apelu.

Historia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” >>>

https://dzielo.pl/wp-content/uploads/2016/06/Historia-Fundacji.pdf

 

Idea Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

https://dzielo.pl/wp-content/uploads/2016/06/Idea-Fundacji.pdf