2019 12 18 matematyk grygowski

W październiku tego roku 2580 uczniów z klas 0 - 6 naszego województwa, a wśród nich 155 uczniów naszej szkoły wzięło udział w kolejnej edycji konkursu matematycznego 'MatEmaTyk'. Konkurs ten promował uczenie matematyki przez zabawy logiczne i wesołe zadania z treścią. Przekonywał uczniów, że matematyka wcale nie jest stresująca. Tematem przewodnim konkursu były Zagadki Matematyczne i Logiczne.
Konkurs zorganizowała Międzynarodowa Szkoła Matematyki 2+2, z główną siedzibą w Szczecinie, która prowadzi centrum nauki matematyki i programowania komputerowego w Polsce i za granicą.Misją tej szkoły jest poszerzanie wiedzy matematycznej dzieci i młodzieży w każdym wieku oraz zarażanie ich pasją. Pokazywanie uczniom, że matematykę da się lubić!

Organizatorzy przyznali 56 nagród. 18 w kategorii 0 SP, 22 - 1–2 SP, 7 - 3–4 SP, 9 - 5–6 SP.

Laureatem II miejsca na szczeblu wojewódzkim został Tomasz Grygowski z klasy VI Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpoijczyków w Nowogardzie.

Na wyróżnienie zasługuje również grupa uczniów, których uzyskane wyniki plasują w pierwszej dziesiątce:

IV miejsce: Filip Józefowicz, klasa IV, Sebastian Plichta, klasa V, Bartłomiej Modrzejewski, klasa VI
V miejsce: Alicja Sierzchała, klasa IV
VI miejsce: Antonina Janiszewska, klasa I, Wojciech Wróbel, klasa II
VII miejsce: Adam Ćmil, klasa II, Ignacy Sienkowski, klasa II, Garbiela Sawicka, klasa IV, Antoni Sienkowski, klasa V
VIII miejsce: Iga Gnych, klasa V, Natan Kozłowski, klasa VI,
IX miejsce: Julia Kotowicz, klasa V, Marcel Siekiera, klasa VI,
X miejsce: Aleksander Więzowski, klasa V, Piotr Dołhań, klasa VI, Oskar Możejko, klasa VI.