Wycieczka do Berlina

9 grudnia grupa uczniów z klasy VIII a i VIIIb przebywała na jednodniowej wycieczce w Berlinie. Berlin przywitał nas ładną i dość ciepłą jak na tę porę roku pogodą. Było to ważne , gdyż stolicę Niemiec zwiedzaliśmy na pieszo. Długą wędrówkę rozpoczęliśmy od Wyspy Muzeum , idąc Aleją Unter den Linden dotarliśmy do Bramy Brandenburskiej i Reichstagu - niemieckiego parlamentu. Po drodze podziwialiśmy m.in. Uniwersytet Humboldta, barokową katedrę ,widzieliśmy Check Point Charli , fragment Muru Berlińskiego , Plac Poczdamski i jego nowoczesną zabudowę oraz Pomnik Pomordowanych Żydów. Następnie udaliśmy się autokarem na jarmark świąteczny przy Aleksanderplatz. Tam mogliśmy poczuć magię zbliżających się świąt ( smaki, zapachy, muzyka….) oraz zobaczyć Wieżę Telewizyjną . Przed samym wyjazdem zaczął padać deszcz, więc możemy powiedzieć :To był udany dzień!