20200205gimnastykaDnia 5 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Osinie odbył się Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Gimnastyczny. Do rywalizacji przystąpiły: SP Białuń, SP 3 i gospodarz SP Osina. W zawodach rywalizowały dziewczęta z klas IV-VIII, które musiały przygotować indywidualny układ ćwiczeń wolnych do muzyki. Ocenie podlegał układ gimnastyczny, dokładność wykonywania poszczególnych ćwiczeń, wytrzymanie w pozycji, pozycja wyjściowa i końcowa oraz gładkość przejścia z ćwiczenia do ćwiczenia. Nasze zawodniczki w składzie: Joanna Ostasz, Amelia Pawlak, Santia Kozłowska, Martyna Polakowska, Zuzanna Drapikowska, Barbara Czerkawska, Julia Glanc przygotowywały się bardzo sumiennie. Zaowocowało to PIERWSZYM MIEJSCEM! Zawody były oceniane przez gości specjalnych czyli Polskich Olimpijczyków - Marta Pihan-Kulesza (Gimnastyka Artystyczna) i Roman Kulesza (Gimnastyka sportowa). Podczas podliczania punktów sędziowie postanowili wybrać GIMNASTYCZKĘ ROKU 2020 – została nią nasza zawodniczka – JULIA GLANC. Serdecznie dziękujemy pani Karolinie Posackiej za zaproszenie oraz gratulujemy wszystkim zawodnikom!