20200204ferieDbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 4 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl. 0-3 z reprezentantami z Komisariatu Policji w Nowogardzie. Pani Klaudia i Pan Damian przypomnieli o różnych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupili się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Zwrócili szczególną uwagę i zakazali zbliżać się do jakichkolwiek zbiorników wodnych. Ostrzegli uczniów przed zabawami, które mogą doprowadzić do wypadku czy utraty zdrowia, a nawet życia. Uczniowie wiedzą, że numer 112 to nie infolinia, gdzie można uzyskać informacje, ale numer ratunkowy, pod który dzwonimy, gdy zagrożone jest życie człowieka. Pani Klaudia i pan Damian udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Zachęcali uczniów do spędzania czasu na świeżym powietrzu i korzystania z uroków zimy, jednak w sposób odpowiedzialny oraz z zachowaniem zdrowego rozsądku. W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami oraz spostrzeżeniami.

W dniu 07.02.2020 r. na apelu porządkowym wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali wskazówki dotyczące bezpiecznych ferii 2020. Pogadankę w w/w temacie przeprowadziła p. Edyta Wieczorek – Pegadog szkolny. Wszystkim wychowankom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.