BlankaMamy przyjemność ogłosić, że praca Blanki Borzeszkowskiej z klasy VI b pt. "Ekonomia, Debet i Manko" została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie "Ekonomia w bajce, bajka w ekonomii". Tym samym Blanka znalazła się w gronie dziesięciu laureatów z całej Polski. W bajce zaprezentowano w bardzo ciekawy i dojrzały sposób , zasady gospodarowania środkami finansowymi , omówiono proces oszczędzania i inwestycji. W bardzo konkretny sposób zaprezentowano sytuacje debetu i to jak poradzić sobie z tak zwaną „dziurą budżetową”. Trudne zagadnienia makroekonomiczne, z którymi borykają się na co dzień dorośli.

Główną nagrodą przyznaną autorom 10 najciekawszych prac konkursowych jest umieszczenie bajki na płycie w formie słuchowiska i przetłumaczonych na język migowy audiobooka wraz z imieniem i nazwiskiem autora.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.