próbnyW dniach 17-19.03.2021r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty w reżimie sanitarnym. Próbny egzamin przygotowany został w oparciu o wymagania egzaminacyjne, które będę obowiązywać na egzaminach w maju tego roku. Próbny egzamin ósmoklasisty przeprowadzony jest  wyłącznie w celu informacyjnym oraz diagnostycznym. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej i organizowany jest przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

W latach 2019–2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:
1.języka polskiego
2.matematyki
3.języka obcego nowożytnego.
Od roku 2022 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych, tj.:
1.języka polskiego
2.matematyki
3.języka obcego nowożytnego
4.jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.