XXIdp„Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi” - to najbardziej znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II. Pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat. Homilii programowej dla kolejnych 27 lat działalności polskiego papieża.

Po raz kolejny w naszej szkole przeżywaliśmy dzień „Dzień Papieski”. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Nie lękajcie się”. Na szkolnym korytarzu została umieszczona tematyczna dekoracja, przypominająca nie tylko naszego wielkiego rodaka – Jana Pawła II, a także Jego przyjaciela duchowego,  prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego, który 12 września tego roku został ogłoszony błogosławionym.

W związku z tymi wydarzeniami został ogłoszony szkolny konkurs „Czas to miłość!(…) Całe nasze życie tyle jest warte, ile jest w nim miłości”.

Jury wyłoniło najlepsze prace:

Dzieci młodsze:

I miejsce – Emilia Bryks kl. IIc

II miejsce – Maja Krystkiewicz kl. IVa

III miejsce – Natalia Stasiewicz kl. IIa

Wyróżnienie – Oliwia Szach kl. IVc

Wyróżnienie – Justyna Jarczewska kl. IIb

Dzieci starsze:

I miejsce – Julia Owczarek kl. Va

II miejsce – Magdalena Grzelak kl. VIIIc

III miejsce –Maja Turek kl. VIIIb

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

(s. Antonia)

XXIdp3