EoBW dniu 20 października 2021 roku w trosce o bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły mł.asp. Anna Dygas z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie i st.asp. Damian Denisiewicz z Komisariatu Policji w Nowogardzie przeprowadzili spotkanie z uczniami klas drugich. Policjanci omówili z klasami podstawowe informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcając przy tym do noszenia odblasków zawsze i wszędzie…nawet w terenie zabudowanym. Uczniowie odpowiadali na zadawane pytania, wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawali liczne przykłady niewłaściwego zachowania się i łamania przepisów przez dorosłych. Funkcjonariusze uświadomili uczniom, że każdy ma swoje prawa … a co za tym idzie mamy obowiązek szanowania praw swoich rówieśników. Spotkanie oprócz swoich profilaktycznych walorów, miało również charakter poznawczy, bowiem policjanci opowiedzieli uczniom o służbie w Policji i zadaniach, jakie wykonują funkcjonariusze Policji. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali elementy odblaskowe, które obiecały nosić każdego dnia w trosce o swoje bezpieczeństwo. Zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za ciekawą oraz pouczającą lekcję a co do naszych uczniów to: mamy nadzieje, że będą świecić przykładem!

art. Pedagog szkolny -Edyta Wieczorek