MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS IIIW dniu 5 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS 3.

Do konkursu przystąpiło pięć szkół z terenu gminy Nowogard: SP1, SP2, SP3 z Nowogardu oraz SP z Błotna i SP ze Strzelewa. Uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu godziny 14 zadań o różnym stopniu trudności, za które mogli uzyskać maksymalnie 36p. Każdy uczeń pracował na swoje punktowane miejsce indywidualnie i na wynik całego zespołu. Aby umilić czas myślenia i rozwiązywania zadań wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.
W klasyfikacji końcowej uczniowie uzyskali następujące miejsca:

• I miejsce Dominik Dęga – 33 pkt - SP3 Nowogard - op. B. Olejnik
  • II miejsce Agnieszka Gralak - 32 pkt - SP2 Nowogard - op. E. Żylak
  • III miejsce Maciej Gronowski – 30 pkt - SP3 Nowogard - op. I. Wiśniewska
  • IV miejsce Michał Puszcz - 29 pkt - SP3 Nowogard - op. B. Olejnik
  • V miejsce Zuzanna Gurgul - 28 pkt - SP1 Nowogard - op. E. Kwiatkowska

zaś w klasyfikacji ogólnej szkół najlepszymi były:

• I miejsce    SP 3 Nowogard –      92 pkt
  • II miejsce  SP 2 Nowogard –      79 pkt
  • III miejsce SP 1 Nowogard –      75 pkt
  • IV miejsce SP Błotno –               42,5 pkt
  • V miejsce  SP Strzelewo –          39,5 pkt

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za przybycie, opiekunom za ich przygotowanie, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy życząc powodzenia i jeszcze większych sukcesów w obcowaniu z „ królową nauk – matematyką ”.

organizatorzy
E. Antczak, M. Kijowska, G. Marcinkowska