LO1W dniu 31 maja 2022 roku uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami panią Wiolettą Jackowską, panią Martą Maziarz i panią Edytą Wieczorek uczestniczyli w Dniu Otwartym Szkoły. Wybór szkoły ponadpodstawowej może na kilka lat, a często na całe życie, określić ścieżkę kariery zawodowej każdego ucznia. Zatem taka decyzja nie powinna być podejmowana pochopnie, bez zastanowienia oraz pod presją innych: rodziców – bo powinieneś…, kolegów – chodź ze mną, będzie fajnie…, okoliczności –tu mam najbliżej, będzie mi wygodnie…” Nasza młodzież decyduje o wyborze kierunku dalszego kształcenia. W programie Dnia Otwartego znalazły się występ młodzieży, zwiedzanie szkoły, oferta edukacyjna dla klas I, możliwość spotkań z nauczycielami i uczniami, zajęcia na strzelnicy laserowej, szkolenie z pierwszej pomocy oraz zaproszeni goście, z którymi współpracuje szkoła.  Uczniowie klas ósmych również zapoznali się z bieżącą pracą szkoły, osiągnięciami starszych kolegów, ich zainteresowaniami, pasjami a także poznali całą ofertą edukacyjną szkoły, czyli proponowane profile:  klasa ogólna, przyrodnicza, policyjna i językowa. Nasza młodzież otrzymała ulotki informacyjne, plakaty z ofertą edukacyjną oraz wykaz niezbędnych dokumentów. Bardzo dziękujemy za miłe i ciepłe przyjęcie oraz wspaniałą atmosferę. Życzymy naszym uczniom dostania się do wymarzonej szkoły.

Pedagog szkolny
Edyta Wieczorek