prolekcjaW dniu 02.06.2022 r. do naszych najmłodszych dzieci z oddziału zerowego zawitał z wizytą Pan Tomasz Nowacki policjant z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie. Na spotkaniu p. Tomasz w rozmowie z dziećmi poruszył następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo zabaw na powietrzu, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, zakaz oddalania się z domu, przedszkola lub podwórka z osobą nieznajomą, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy, numery alarmowe oraz bezpieczeństwo podczas zbliżającego się wyjazdu na wycieczkę szkolną.

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie oraz wyposażenie policjanta, ale także radiowóz i jego wnętrze. Dużym powodzeniem cieszyła się czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia, policyjny lizak i kajdanki.
Uwieńczeniem spotkania z policjantem była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stanął na terenie placu naszej szkoły. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto dzieci mogły włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie jak i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy nasi zerówkowicze narysowali portrety i wręczyli p. Tomaszowi. Liczymy na ponowne tak ciekawe i pożyteczne spotkanie.

(art. p. M. Bojalska)