kolobrzeg15.06.2022r. klasy 8 A i 8 B wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Kołobrzegu. Słońce i przyjemna aura spowodowały, że spędzony tam czas przeznaczyliśmy nie tylko na zwiedzanie ale też na wypoczynek. Nasze pierwsze kroki skierowaliśmy ku latarni morskiej, do której przeszliśmy nadbałtycką promenadą, mijając Pomnika Zaślubin Polski z morzem. Następnie udaliśmy się do jednej z największych katedr w Polsce czyli Bazyliki Mariackiej, gdzie zadaniem uczniów było odnalezienie XIV wiecznego, czterometrowego, siedmioramiennego kandelabra. Oczywiście zadanie okazało się banalnie proste. Stamtąd, spacerkiem przeszliśmy na Starówkę żeby zobaczyć neogotycki Ratusz, przed którym znajduje się, w miejscu dawnego pomnika pruskiego króla Fryderyka Wilhelma III, niezwykle ciekawa fontanna w formie kuli ziemskiej obracającej się na wodzie. Po tylu atrakcjach historycznych przyszedł czas na chwilę relaksu, czyli plażowanie. Ten czas spędziliśmy bardzo aktywnie. W ruch poszła piłka i rozpoczęła się ulubiona zabawa - ziemniak. Radości było co niemiara. Do domów wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni z poczuciem , że był to świetnie spędzony czas.

(art.E.Bosiacka, M.Kubiak)