EkologicznyDzieńRodziny20 czerwca 2022 r klasa III b obchodziła niezwykłą uroczystość. Połączono w tym dniu Dzień Mamy, Dzień Dziecka i Dzień Taty. Uczniowie z tej klasy wraz ze swoimi rodzicami spotkali się w obiekcie edukacyjnym Lasów Państwowych w Płotkowie w Zielonej Kuźni. Najpierw dzieci uczestniczyły w podchodach leśnych, gdzie mogły sprawdzić swoją wiedzę o lesie. Następnie  razem    z rodzicami przystąpiły do Ogólnopolskiej akcji o nazwie #sprzątaMY lasy . Akcja ta ma za zadanie  pomóc usunąć problem śmieci i przywrócić piękno polskim lasom. Po wielkich porządkach  nastąpił czas na występy  artystyczne trzecioklasistów. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wykonywały tańce. W trakcie uroczystości znalazł się również czas na poczęstunek oraz gry i zabawy integrujące zespół klasowy. Wszyscy wrócili do domów zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń z workami pełnymi śmieci i na pewno każdy z uczestników zapamięta zasadę, że w lesie nie wolno śmiecić.