historiaW dniu 28 marca 2022r. nasz zespół w składzie: Blanka Borzeszkowska, Santia Kozłowska i Maria Kuszyk rozpoczął zmagania w II edycji Ogólnopolskiego konkursu „Historia Polskiego i Światowego Olimpizmu – od Tokio do Tokio”, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii nowożytnych Igrzysk Olimpijskich od roku 1964 do 2021, podstawowych informacji dotyczących roku rozgrywania zawodów, miast, w których odbyły się Igrzyska, tło historyczne związane i wpływające na przebieg i organizację zawodów, osiągnięcia i sukcesy polskich sportowców w letnich i zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Konkurs rozgrywany był w 4 grupach systemem „każdy z każdym”. Nasz zespół zdobywając komplet punktów wyszedł z grupy, tym samym awansując do półfinału. Mimo wyrównanej walki półfinałowej nasz zespół zakwalifikował się do konkursowego finału, w którym brały udział trzy zespoły. Dzielnie walcząc dziewczyny zakończyły konkurs na zaszczytnym III miejscu. Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa w tym konkursie a naszym zawodniczkom gratulujemy wiedzy na temat historii startów i sukcesów polskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich.

(art. M.Żywicka)