FilipTdPJunior2022Zakończony w miniony weekend kolarski wyścig Tour de Pologne 2022 zapamiętamy nie tylko jako rywalizację zawodowców, ale również tych młodszych, którzy mieli okazję i przyjemność ścigać się na odcinkach trasy dla elity. Tegoroczne 4 etapy Tour de Pologne Junior rozpoczynały się w Lublinie, Sanoku, Rzeszowie oraz finałowy w Krakowie. Wśród 91 młodzików w wyścigu brał udział uczeń SP nr 3 Nowogard Filip Podgórski, który zapowiedział podczas ubiegłorocznego uczestnictwa, że wróci za rok i będzie walczył – dotrzymał słowa. We wszystkich tegorocznych czterech etapach wyścigu Filip stawał na trzecim stopniu podium, zdobywając przy tym dwie czarne koszulki BOPLAN w klasyfikacji punktowej. To wszystko pozwoliło mu uzyskać świetny wynik w postaci srebrnego medalu w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de Pologne Junior 2022.

Z dumą gratulujemy Filipowi i czekamy na kolejne osiągnięcia.

RELACJA FOTOGRAFICZNA >>>   

art. SP nr 3 Nowogard