2012 09 03 pierwszakiJak każdego roku zaczęliśmy od uroczystego ślubowania i pasowania pierwszaków z rocznika 2005/2006 na uczniów. Apel rozpoczął się od wprowadzenia uczniów kl. I A z wychowawcą Iwoną Wiśniewską oraz uczniów kl. I B z wychowawcą Bogumiłą Olejnik.
Niezwykle dostojnie wyglądali uczniowie w pięknych biretach. Śmiało recytowali i śpiewali. Godnie złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.   ZDJĘCIA >>>
Po uroczystości pierwszaki wspólnie posadzili własne drzewko, o które będą się troszczyć.


Na spotkaniu z wychowawcą w klasach otrzymali akty pasowania na ucznia i słodki poczęstunek. A oto fragment przemówienia inaugurującego nowy rok szkolny dyrektora szkoły „To właśnie dziś rozpoczynamy nową, nie zapisaną jeszcze kartę historii tego miejsca. Zapiszmy ją mądrze i odpowiedzialnie, nie tracąc poczucia sensu bycia tutaj razem jako jedna wielka szkolna rodzina."
Życzymy Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom, aby ten nowy rok szkolny był owocny i spokojny, by zdobywanie wiedzy w naszej szkole było przyjemnością i aby czas upłynął nam w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku.