2011 11 15 pomagamy zwierzetomZ wizytą w Komunalnym Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach koło Golczewa. Do bezdomnych zwierzaków wybraliśmy się dnia 23.11.2011 r. na prośbę kierownik Schroniska pani mgr Marty Tysiąc-Stępień oraz dzięki dobremu sercu pana Adama Fedeńczaka, który umożliwił nam nieodpłatny przewóz busem. Pani kierownik zwróciła się z prośbą do naszej placówki o zorganizowanie zbiórki żywności dla ich 70 czworonożnych podopiecznych.

Przez cały październik uczniowie naszej szkoły i ich rodzice, a także inni mieszkańcy Nowogardu przynosili do nas między innymi: suchą karmę, obroże, smycze, miski, koce, puszki z karmą, kaszę, makarony. Następnie uczniowie pojechali wraz z opiekunkami LOP, panią Bogusią oraz Agnieszką, odwiedzić schronisko i zawieść bezdomnym psom zebrane dary. Podsumowując akcję stwierdzamy, że warto było ją zorganizować. Ilość zebranych rzeczy przerosła nasze oczekiwania, co zresztą widać na zdjęciach.