2017 06 02 swieto szkolyŚwięto Szkoły jest szczególnym wydarzeniem w życiu całej społeczności szkolnej. W piątek 02 czerwca 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 3 obchodziła swoje święto . Rozpoczęło się ono uroczystym apelem z udziałem wspaniałych gości : Burmistrz Nowogardu – p.Robert Czapla, Kierownik Wydziału Nadzoru Pedagogicznego KO Szczecin - p. Alina Przerwa, Olimpijka – p.Ewa Durska(Przyjaciel Szkoły ), Zawodnik Sandra SPA Pogoń Szczecin p.Mateusz Zaremba (Absolwent SP nr 3 Nowogard) , Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej -p. Aneta Wysoszyńska, Radna Gminy Nowogard – p.Jowita Pawlak.  ZDJĘCIA>>>

Po uroczystym otwarciu wszyscy udali się na boisko sportowe ORLIK gdzie odbyły się zawody sportowe i wspólny aerobic w których uczestniczyli uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami i rodzicami. Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy uczestnicy zawodów udali się pod budynek szkolny, gdzie na boisku i na placu zabaw odbyła się zabawa przy dźwiękach muzyki dyskotekowej. Dla wszystkich uczniów i uczestników czekała zdrowa żywność przygotowana przez uczniów szkoły , przepyszne kiełbaski na grillach lub upieczone na ognisku oraz gorąca grochówka którą zorganizowała Rada Rodziców SP nr 3 .

W czasie święta szkoły zorganizowanych zostało kilka atrakcji i niespodzianek dla uczniów:

- festyn związany z ogólnopolskim projektem „Czas na zdrowie”, którego celem jest promocja zdrowego odżywiania, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej (Fundacja BOŚ)

- pokaz sportowy uczniów sekcji brazylijskiego Jiu-jitsu pod kierunkiem instruktora p.Dawida Kędziora ( BJJ Panther Nowogard)

- turniej szachowy koła szachowego przy SP nr 3

- występ taneczny szkolnej zerówki

- zamki do skakania , dyskoteka i malowanie twarzy

Wspólna zabawa to doskonały czas integracji całej społeczności szkolnej, uśmiech i zadowolenie na twarzach naszych uczniów świadczyły o tym, że bawili się oni doskonale. Mamy nadzieję, że za rok też dopisze nam dobry humor i piękna pogoda. W imieniu nauczycieli i uczniów serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy chętnie włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców która zafundowała nam atrakcje w postaci kilku zjeżdżalni i grochówki w tym sportowo – świątecznym dniu . Do zobaczenia za rok !!!