2017 12 05 andrzejkowe wrozenieAndrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Pierwsza polska wzmianka literacka o nim pojawiła się w 1557 za sprawą Marcina Bielskiego.
W naszej szkole wróżby Andrzejkowe odbyły się 30 listopada – czwartek. Wróżbitki i wróżbici przygotowali dla wszystkich uczniów Andrzejkowe przepowiednie i czary. Można było spojrzeć w przyszłość i dowiedzieć się jak na imię będzie miała nasza ukochana osoba, jakie auto będzie kiedyś nasze, zobaczyć czy będziemy bogaci, jak spędzimy najbliższe wakacje, a nawet poznać swój przyszły zawód.

Jak co roku największe zainteresowanie miały słodkie wróżby które odkrywały tajemnicę prezentu Mikołajkowego, ale również udzielały dobrej rady na najbliższy rok. Śmiechom i zabawie nie było końca. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.