2018 05 08 sukcesy

3 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie odbyła się XXII edycja Konkursu wiedzy o Ziemi Nowogardzkiej "Nowogard przyszłość i teraźniejszość". Burmistrz Robert Czapla wraz z dyrektor MBP Anetą Wysoszyńską powitali licznie przybyłą młodzież. – Tym konkursem uczcimy Ziemię Nowogardzką w szczególny dzień Święta Konstytucji 3 Maja – powiedział burmistrz życząc uczestnikom dobrych wyników.

W konkursie udział wzięło 40. uczestników reprezentujących: SP1, SP2, SP3, SP4, SP Błotno, SP Długołęka, SP Orzechowo, SP Wierzbięcin, SP Żabowo, Oddziały Gimnazjalne przy SP1, Oddziały Gimnazjalne przy SP4, Gimnazjum Nr 2.  Odpowiedzi uczestników oceniali: Aneta Wysoszyńska – przewodnicząca, Marta Wilczańska, Barbara Szymaniak, Barbara Mucha, Ewa Watral i Ewa Chłopek. Ze strony współorganizatora, nad przebiegiem konkursu czuwała Marta Wilczańska z Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Gminie Nowogard.

 

Konkurs wiedzy o Ziemi Nowogardzkiej
"Nowogard przyszłość i teraźniejszość"

 • I miejsce zdobyła Klara Kraszewska (SP1)
 • II miejsce – Aleksandra Borkowska (SP4)
 • III miejsce Julia Kaczmarek (SP3)

Oczekujący na wynik konkursu opiekunowie uczestników i mieszkańcy Nowogardu, mogli w tym czasie obejrzeć wystawę prac plastycznych pn. „Nowogard w oczach dziecka“. Rysunki uczniów reprezentujących: Przedszkole Nr 1, Przedszkole Nr 3, Przedszkole Nr 4, SP1, SP3, SP4, SP Błotno, SP Długołęka, SP Strzelewo, wykonane kredkami, flamastrami lub ołówkiem oceniali :Zofia Frydryk – przewodnicząca, Barbara Wiercioch, Aneta Wysoszyńska i Marta Wilczańska.

Konkurs plastyczny
„Nowogard w oczach dziecka“

W Kategorii klas I-III wyniki kształtują się następująco:

 • I miejsce Patryk Grabara (SP3)
 • II miejsce Wiktoria Sobczak (SP4)
 • III miejsce Nadia Ninard (SP4)

 

Wyróżnienia otrzymali:

 • Patrycja Jadwiżyc (SP3)
 • Alicja Sierzchała  (SP3)
 • Marcelina Puszcz (SP3)

 

W kategorii klas IV-VII :

 • I miejsce zajęła Monika Brocka (SP3)
 • II miejsce - Maciej Wąsik (SP3)
 • III miejsce - Zofia Michalska (SP Długołęka)

 

Nagroda Specjalna Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej
w konkursie plastycznym:

 • Julia Owczarek (SP 3)
 • Wiktoria Spólnik (SP 3)
 • Martyna Plichta (SP 3)
 • Wojciech Antas (SP 3)

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!