Laureaci miejsko - gminnego konkursu przyrodniczo-polonistycznegoDnia 08.05.2018 r. w Wierzbięcinie w ramach Festiwalu filmów Ekologicznych - EKOFILM' 2018 odbył się przyrodniczo- literacki konkurs pt.: „Żywioły ziemi- powietrze”, w którym udział wzięło 8 szkół z gminy Nowogard. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej mitów greckich. Uczniowie wypełniali test składający się z zadań zamkniętych i otwartych oraz wykonywali zadania praktyczne. Tematyka konkursu dotyczyła składu i właściwości powietrza, składników pogody, źródeł zanieczyszczenia powietrza, mitów greckich związanych z powietrzem i światłem oraz frazeologizmów. Nasza drużyna w składzie Julia Kaczmarek- kl. 7a i Tomasz Grygowski- kl. 4b, stanęła na podium, zajmując II miejsce. Gratulujemy, tym bardziej, że poziom konkursu był bardzo wysoki !!!