2018 05 11 parkiDnia 11 maja 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 3 już po raz piętnasty była organizatorem miejsko-gminnego konkursu„ Parki Narodowe Polski”. W tym roku konkurs odbywał się w ramach Festiwalu Filmów Ekologicznych- EKOFILM’ 2018 i dotyczył trzech parków górskich: Magurskiego. Babiogórskiego oraz Gorczańskiego.

Do konkursu w tym roku przystąpiło 7 szkół podstawowych z gminy Nowogard: SP Długołęka, SP Strzelewo, SP Błotno, SP Orzechowo, SP Wierzbięcin, SP nr 1 i SP nr 3. Drużyny dwuosobowe rozwiązywały test, rozpoznawały rośliny i zwierzęta na podstawie zdjęć oraz wydawanych odgłosów, rozwiązywały krzyżówkę oraz uzupełniały tabelę dotyczącą pięter roślinności w górach.

W między czasie uczestnicy konkursu mieli okazję obejrzeć dwa edukacyjne filmy przyrodnicze. Pierwszy dotyczył nietypowych zachowań kukułki, a drugi zapobiegania chorobom, wywoływanym przez kleszcze.

Ostatecznie po zsumowaniu wszystkich punktów poszczególne szkoły zajęły następujące miejsca:

  1. SP Wierzbięcin- 91 p.
  2. SP 3 Nowogard- 86 p.
  3. SP Długołęka- 74 p.
  4. SP Strzelewo- 72 p.
  5. SP Orzechowo- 68 p.
  6. SP Błotno- 58,5 p.
  7. SP 1 Nowogard- 53 p.

Maksymalnie każda drużyna mogła zdobyć 112 punktów.

Wszystkim drużynom gratulujemy przeogromnej wiedzy, nauczycielom dziękujemy za poświęcenie własnego czasu na przygotowanie uczniów do konkursu, a sponsorom za poczęstunek i nagrody.