2018 05 17 kacperKacper Ferensztajn wystąpił w Wielkim Finale „Lekturiady” - w poszukiwaniu urody słowa” 10 maja w auli Książnicy Pomorskiej odbył się Wielki Finał „Lekturiady - w poszukiwaniu urody słowa” organizowanej przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, a patronat nad wydarzenie objęło Polskie Radio Szczecin.
Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych oraz gimnazjów z całego województwa. Konkurs przebiegał w dwóch etapach szkolnych, których organizacją zajęły się panie Anna Pawlik i Kazimiera Krusińska.

W pierwszym etapie uczniowie wybrali, poprzez głosowanie, najciekawszą, ich zdaniem, lekturę. W naszej szkole największe uznanie zdobyła „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy.Następnie uczniowie czytali wybrane fragmenty tej książki przed szkolną komisją konkursową, która wytypowała Kacpra Ferensztajna z klasy IVa, by reprezentował naszą szkołę w zmaganiach finałowych.
W Szczecinie Kacper znalazł się w gronie najlepszych lektorów w województwie. Zaprezentował swoje umiejętności, świetnie interpretując fragment książki Jana Brzechwy. Popisał się nienaganną dykcją i obyciem w dość emocjonującej sytuacji.