2018 06 05 minimundial

Mini Mundial 2018
SP nr 3 Nowogard - I miejsce , III miejsce

1 czerwca br. w Dzień Dziecka, na nowogardzkim stadionie rozegrano eliminacje do finału Mini Mundialu 2018 „Podejmij wyzwanie”. Oficjalnego otwarcia eliminacji dokonał Burmistrz Nowogardu Robert Czapla. - Życzę wszystkim uczestnikom dzisiejszych rozgrywek dobrej zabawy. Dziękuję Pomorzaninowi Nowogard i jego prezesowi, że możemy dzisiaj się tutaj spotkać. Kibicuję wam wszystkim – powiedział do młodych piłkarzy burmistrz Robert Czapla. W rozgrywkach wzięło udział około 120 zawodników i zawodniczek ze szkół Gminy Nowogard, które rozgrywały mecze w barwach światowych drużyn: Nigerii, Senegalu, Ghany, Islandii, Szwecji, Meksyku, Egiptu, Szkocji, Słowacji, Anglii, Bułgarii oraz Rumunii.

Mecze rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych: klas III – IV (6 drużyn) oraz klasy V – VI (6 drużyn).

W kilkugodzinnym turnieju I miejsce w kategorii klas III – IV zajęła drużyna Nigerii (Szkoła Podstawowa nr 1), II miejsce wywalczył Senegal (SP nr 2 Nowogard), III miejsce – zajęli zawodnicy reprezentujący barwy Islandii (SP nr 3 Nowogard). Na pozostałych miejscach uplasowały się: IV miejsce – Meksyk, V m. – Ghana, VI m. – Szwecja, którą nagrodzono dodatkowo za postawę „fair play”. Królem strzelców tej kategorii wiekowej został Tomasz Ostasz (Islandia- SP nr 3 Nowogard); natomiast najlepszym bramkarzem – Igor Głowicki (Nigeria). Nagrodzono też najlepszych zawodników turnieju – Małgorzatę Wiśniewską i Macieja Płacheckiego. 

W kategorii klas V – VI pierwsze miejsce zapewniła sobie drużyna Anglii (Szkoła Podstawowa nr 3). Tuż za nimi, II miejsce zajął skład Szkocji, III miejsce wywalczyła drużyna Egiptu. Pozostałe miejsca zajęli: IV miejsce – Bułgaria, V m. – Rumunia, VI miejsce – Słowacja, która otrzymała nagrodę „fair play”. Królem strzelców tej kategorii wiekowej został Gracjan Maciejewski (Egipt), zaś najlepszym bramkarzem Maciej Iwan (Bułgaria). Tytuł najlepszych zawodników otrzymali Aleksandra Więzowska (Rumunia) oraz Miłosz Nowik (Anglia). Nagrody, medale i puchary zwycięzcom wręczał Burmistrz Nowogardu Robert Czapla.

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca wezmą udział w finale Mini Mundialu, zaplanowanym na 15 czerwca na stadionie Pogoni Szczecin. Tegoroczny finał będzie imprezą towarzyszącą Światowym Dniom Morza.(artykuł : Urząd Miejski Nowogard)