2018 06 14 torunW dniach 6 – 8 czerwca b.r. pojechaliśmy na 3 – dniową wycieczkę do Torunia. Nocowaliśmy w bardzo ładnym hotelu „Leśna” w Solcu Kujawskim. Po dotarciu autokarem na miejsce zjedliśmy obiad, a potem była zabawa w parku linowym, która dostarczyła nam mnóstwo adrenaliny i satysfakcji. Drugiego dnia wyruszyliśmy do miasta Kopernika. Zaczęliśmy od zwiedzania miasta trasą: „Średniowieczne Stare Miasto” . Bardzo sympatyczny przewodnik pokazał nam najważniejsze i najciekawsze zabytki i miejsca oraz opowiedział nam historie z nimi związane. Następnie odbyliśmy kreatywne warsztaty w Muzeum Toruńskiego Piernika.

Ostatnim punktem programu była „słodka” wizyta w Manufakturze Cukierków. Ostatni dzień rozpoczęliśmy od pasjonującej wizyty w Toruńskim Planetarium i Geodium. Następnie pojechaliśmy na warsztaty do Muzeum Piśmiennictwa w Grębocinie. Przed wyjazdem do Nowogardu zjedliśmy pyszną pizzę w Pizzerii. Wycieczka była pełna wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci.