W krainie polskich legendPo raz kolejny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie odbył się konkurs czytelniczy. Został przygotowany przez E. Antczak i D. Gurgul ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Z. Pilarz i D. Baran z Miejskiej Biblioteki Publicznej. 10 maja br., uczniowie klas drugich i trzecich ze szkół podstawowych naszej gminy spotkali się w bibliotece, a 11 maja br. uczniowie klas IV – VI. Celem organizowanych corocznie konkursów jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Tym razem uczestnicy zapoznali się z tekstami polskich legend. Każda szkoła mogła zgłosić po trzech reprezentantów, którzy wygrali eliminacje szkolne. Do rywalizacji w tym roku w kategorii klas II – III przystąpiło 7 szkół, a z klas IV- VI – 9 szkół. Duże zainteresowanie konkursem oznacza, że dzieci bardzo lubią czytać. Uczniowie przez 45 minut rozwiązywali zadania konkursowe walcząc o trzy główne miejsca i wyróżnienia.

Oto zwycięzcy w kategorii klas II - III:
  • I miejsce JULIA FLORCZAK ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowogardzie,
  • II miejsce SZYMON ZAKRZEWSKI ze Szkoły Podstawowej w Długołęce,
  • II miejsce MALWINA OŚLIZŁO ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowogardzie,
  • III miejsce ALEKSANDRA RADZIMSKA reprezentująca Miejską Bibliotekę w Nowogardzie,
  • III miejsce PIOTR KLIMCZAK ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowogardzie.
    Przyznano również 2 wyróżnienia:
  • JUSTYNA JUSZCZYŃSKA ze Szkoły Podstawowej w Błotnie,
  • MAJA PROCHOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowogardzie.
    Zwycięzcy w kategorii klas IV - VI:
  • I miejsce DARIA URBANIAK Szkoły Podstawowej w Błotnie,
  • II miejsce HANNA GRYBOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowogardzie,
  • III miejsce ALEKSANDRA BAK ze Szkoły Podstawowej w Długołęce,
  • IV miejsce DARIA FURMAŃCZYK ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowogardzie,
    Wyróżnienia przyznano:
  • KORNELIA KRATA ze Szkoły Podstawowej w Wierzbięcinie,
  • DARIA ZMITROWICZ ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie,
  • PIOTR KUFTA ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowogardzie.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczniom wręczono upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Nowogardzie.

Organizatorzy serdecznie dziękują opiekunom za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie i zapraszają młodych czytelników do spotkania za rok.