2016 01 15 zaczytana trojkaOd poniedziałku 11.01.2016r. do piątku 15.012016r. została przeprowadzona w naszej szkole akcja czytania dzieciom. Czytano kilkanaście minut dziennie. Najciekawsze fragmenty ulubionych utworów, wierszy, czytali nauczyciele, dzieci i rodzice. Dzieci poznały utwory z różnych krajów i kręgów kulturowych. Po wysłuchaniu utworów rysowały ilustracje kojarzące się z przeczytanym tekstem. Starsi uczniowie przynosili swoje ulubione książki. Czytali wybrane przez siebie fragmenty zachęcając w ten sposób swoich rówieśników do jej przeczytania.  ZDJĘCIA >>>

Każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą. Jaki niezwykły wpływ ma na dzieci obcowanie z literaturą przekonaliśmy się w trakcie trwania akcji. Rozwija wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększa zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie. Zachęcamy wszystkich uczniów do przeżywania z książką niesamowitych przygód. Wszystkim życzymy miłej lektury.