konkurs Wiedza LeśnaTRÓJKA NAJLEPSZA w konkursie „ Wiedzy Leśnej ”

Dnia 18 maja 2016 r. na terenie Leśnictwa Olszyca w „Zielonej Kuźni” w Płotkowie odbyła się XV już edycja konkursu pt. „ Wiedza leśna”. W tym roku w konkursie wzięło udział 10 drużyn : SP nr 3 Nowogard ,SP nr 4 Nowogard, SP Żabowo, SP Długołęka, SP Błotno, SP Wierzbięcin, SP Strzelewo, SP Orzechowo, SP Dębice, Ośrodek Szkolno-wychowawczy w Nowogardzie . Każda drużyna złożona była z trójki uczniów. Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowali:Alicja Kaczmarek, Mikołaj Nowik oraz Szymon Heiser.

Uczniowie zanim przystąpili do konkursu musieli się bardzo dużo nauczyć. Pytania obejmują bowiem swoim zakresem szeroką wiedzę o lesie tj. rozpoznawanie głosów zwierząt, owadów, drewna, ptaków, sprzętu i narzędzi wykorzystywanych przez leśników, roślin drzewiastych, krzewiastych i zielnych oraz ich nasion, owocostanów, a także zastosowanie roślin leśniczych w ziołolecznictwie i kosmetyce. Pomimo, iż nasi uczniowie chodzą dopiero do 5 klasy to spisali się rewelacyjnie, gdyż na 90 punktów, które można było zdobyć uzyskali 82, zajmując tym samym zwycięskie I miejsce. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Strzelewa ( 80,5 p. ) a trzecie miejsce drużyna z Długołęki(77p.). Organizator : Nadleśnictwo Nowogard, zapewnił bardzo atrakcyjne nagrody, które w tym roku zostaną wręczone na podsumowaniu Festiwalu Filmów Ekologicznych w NDK- 20 maja 2016 r.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom z SP nr 3 a Pani Agnieszce Białczak należą się wielkie uściski i gratulacje za wspaniałe i merytoryczne przygotowanie Ali , Mikołaja i Szymona w tym konkursie .