godlo polski

poniedziałek, lipca 25, 2016

Sprawdzian po klasie 6

DSCN0127W dniu 4.04.2013r. t.j czwartek w całej Polsce odbył się Sprawdzian po klasie 6. Wzięło w nim udział ponad 360 tys. dzieci z ok. 13,5 tys. szkół podstawowych. W naszej szkole do sprawdzianu przystąpiło 50 uczniów klas 6a i 6b .Wyniki sprawdzianu zostaną przekazane do szkół na początku czerwca. Tegoroczny test został opracowany na podstawie „Sztuki dobrego pisania i mówienia" Marii Nagajowej.
Najważniejsze informacje na temat sprawdzianu przeprowadzanego w klasie szóstej szkoły podstawowej.
Sprawdzian ma charakter:

• powszechny (zdają go wszyscy uczniowie, z wyjątkiem upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim),
  • obowiązkowy (jeżeli ktoś nie przystąpi do sprawdzianu, będzie musiał powtórzyć szóstą klasę),
  • ponadprzedmiotowy (bada umiejętności z języka polskiego, matematyki, przyrody, historii i tzw. ścieżek międzyprzedmiotowych),
  • zęwnętrzny (uczniowie piszą w swoich szkołach; zakodowane prace sprawdzają egzaminatorzy OKE).

Sprawdzian odbywa się w kwietniu każdego roku szkolnego trwa 60 minut i maksymalnie można uzyskać 40 punktów.

WAKACJE!

Przydatne informacje

Ogląda nas

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość