Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku angażując państwa z całego świata.

Celem DBI jest bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.
W naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy od 8 do12 lutego. Naszą inicjatywę zgłosiliśmy za pomocą elektronicznego formularza do organizatorów DBI i zostaliśmy umieszczeni na mapie (ZOBACZ MAPĘ INICJATYW)
W związku z trwającą pandemią podczas obchodów DBI 2021 wykorzystamy potencjał internetu. Dla lokalnych organizatorów akcji DBI przygotowana została propozycja materiałów edukacyjnych i promocyjnych, dostępna w formie online: do zastosowania podczas realizacji i promocji akcji DBI (ZOBACZ PAKIETY EDUKACYJNE)

PRZYDATNE LINKI:

„Zerówka” - www.necio.pl

Klasy 1-3 - https://sieciaki.pl/

Klasy 4 - https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne.html

Klasy 5-8 - https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne.html

Rodzice - Konferencja online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 9.02.2021 godz. 17.00-20.30 - https://www.saferinternet.pl/dbi/konferencja-dbi.html
Transmisja na stronie dbi.pl oraz profilach w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji).